Flashfic: Pavouk Růženka

11. dubna 2017 v 16:01 | Morbid_Curiosity |  Harry Potter - drabble/flashfic

(zdroj obrázku: Cryptid-Creations)

Zřejmě nebude velkým překvapením, že i tento krátký příbeh vznikl na základě soutěže na Hogwarts. Už si přesně nevzpomínám na zadání, ale tuším, že jedním z všeobecně známých faktů na Hogu bylo to, že pavou Růženka pomáhal ve Velké síni s Vánoční výzdobou. Nabízí se tedy jako mžonost zadání právě příbeh o tom, jak se k této funkci Růža dostala. Z toho důvodu vám zřejmě nebudou ani jméně nijak povědomá, jelikož je to o obyvatelích Hogwarts. :)Po obvodu náměstí bylo nesčetně stolků s židlemi, u kterých bezstarostní mudlové vesele hodovali. Profesorka Gravediggerová s nimi toto blaho ale nesdílela. Není to tak dávno, co se dozvěděla o jedním kouzelníkem týraném Starorůži Stříbrném, který byl momentálně na útěku. Díky letitým zkušenostem s kouzelnými tvory profesorka předpokládala, že by ho mohla najít právě zde, např. v některé z kostelních věží Třeboně.

Kostelní zvon na náměstí právě odbíjel poledne a profesorčin zrak se upřel na věž kostela. Vznesl se odtud houf holubů a na střechu přilehlého domu se sneslo pár pírek. Z věže ovšem ještě na kratičký okamžik vykoukla černom růžová věc, která profesorce Gravediggerové přišla velice povědomá. Ihned se vydala prozkoumat onu kostelní věž. Byl to trochu problém, jelikož s mudly není zas tak jednoduché jednání, ale nakonec se dostala kam chtěla.

Ano, byl tam. U stropu věže se krčil poměrně velký černý, lehce narůžovělý pavouk. Profesorka vystoupala po schůdkách až k němu a opatrně s ním začala hovořit. Po jeho momentálních zkušenostech s kouzelníky na něj přece nemohla hned tasit s tím, že si ho bere s sebou pryč. Asi po hodině rozmlouvání se profesorce podařilo pavouka přesvědčit o tom, že ona není ta, která by mu chtěla ublížit a dohodli se spolu, že se pavouk nastěhuje do Bradavického hradu, kde o něj bude dobře postaráno.

Prvních pár měsíců se Starorůž, kterého profesorka Hafila pojmenovala Růženka, víceméně zotavoval, ale pak se Růža začala nudit. Být celé měsíce zavřená ve věži hradu a nemoci se nikde ukázat přece jen není zrovna nepříjemnější. Ne, že by Růženka nějak extra toužila po společnosti, ale trpět samotou? To také ne. Občasné návštěvy některého z profesorů, které omezoval čas díky školním povinnostem, za krátkou dobu nestačily a tak se začalo jednat o tom, jak Růženku zabavit. Nakonec se dospělo k závěru, že Růženka bude po desáté hodině večerní vypouštěna na obhlídky po školních pozemcích a brzy nad ránem se Růža mohla porozhlédnout i po hradě.

Na Vánoce se ale profesorce Gravediggerové dostalo skvělého nápadu, že by Růženka mohla pomáhat s vánoční výzdobou Velké síně. Růžu tento nápad velmi nadchl a tak se její výpomoc stala pravidelnou součástí procesu zdobení Velké síně.


~
Autor
Morbid_Curiosity

~
Datum
25.11.2007

~
Licence
Zákaz použití bez uvedení autora

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama