Fraktál: In The Depths

24. října 2017 v 17:28 | Morbid_Curiosity |  Fractal Art


Včera jsem si tak projížděla DeviantART a narazila jsem na slečnu z Čech, která vládne fraktály. Tenhle typ grafiky mě zaujal už kdysi dávno, nicméně tenkrát jsem stáhla program, viděla jsem, nepochopila jsem, odešla jsem.

Po letech jsem se tedy rozhodla opět tomu dát šanci a včera jsem se pokusila vytvořit první fraktál. Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, jak vlastně ty divné trojúhelníčky fungují a na jakém principu. Po nějaké době patlání se a nechápání jsem se nakonec rozhodla pro tutorial s tím, že si jich prostě pár vyzkouším a ono to snad secvakne samo. Pořád nic nechápu a výsledek není vyloženě reprezentativní. Kdo by se přecejen chtěl kouknout, najdete to na FaceBooku.

Dnes jsem učinila pokus číslo dva a na základě tutorialu od Eli Vokounové vzniklo toto. Opět jsem se moc nepřiblížila k pochopení principu fraktálů, ale alespoň mám hezký obrázek. A to je taky úspěch, jelikož ačkoliv jsem tutorial dodržovala do posledního puntíku, vůbec to nevypadalo tak, jak tutorial sliboval. Naštěstí existuje Photoshop, takže jsem vyřízla ten jeden jediný použitelný růžek a hle! :)~
Autor
Morbid_Curiosity

~
Datum
24.10.2017

~
Licence
Zákaz dalšího šíření

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanch | Web | 24. října 2017 v 18:49 | Reagovat

Udělám ti radost komentářem na blogu, než na fb :)

Zpětně jsem koukala, cos to stáhla za program a přidávám se do klubu lidí, co to s ním zkoušeli :), tedy, je to už pár let a pravdou je, že jsem se v tom vrtala asi jen dvě tři hodiny, a pak jsem už nějak ztratila motivaci, ale tenhle druh grafiky mě tehdy taky zaujal(a stále zajímá), brala jsem to právě jako jednu z možností, jak využít něco autorského ke své grafice :).
Stejně tak jsem si stáhla program na 3d výtvory a s tím jsem se taky plácala asi jen pár hodin, než jsem sama sebe přesvědčila o tom, že se mi "na stará" kolena nechce učit v dalším programu :D.
Ale stejně mám furt oba v PC s tím, že se k tomu jednou vrátím. Dneska už by to spíš chtělo asi aktuálnější verze. Ale té myšlenky, že se to třeba jednou taky naučím, se nevzdávám :). Kdysi jsem se přes vektory o to pokoušela v PSku a nějaké kousky se mi i povedly, ale je to zbytečná dlouhá a niterní práce.

Takže pevně doufám, že budeš úspěšná, protože tvá snaha pak určitě nakopne i mě a budeš mě motivovat, takže do toho, držím palce!

A náhodou je ten výsledek vážně hezký. Z toho by byl taky bezva design :D.

Na blogu jsem asi před půl rokem našla slečnu, co vytváří fraktály v nějakém programu, co jí je dělá sám, ale je v tom háček, že jeden obrázek třeba tvoří i čtyři hodiny, pokud chce, aby byl kvalitní. Je to nějaký švindl program a žere hodně času, ale i s tím jsem se setkala. To by mě asi nebavilo.

Koukat na to, jak stvoříš něco sama, člověku dělá víc radost :).

Tak jeď, Morbid, jeď! Budu tě u toho sledovat! :D

2 Morbid_Curiosity | E-mail | Web | 25. října 2017 v 9:32 | Reagovat

[1]: Ooo děkuji :D

No hele jako já právě největší problém shledávám v tom, že Photoshop jsem se učila už jako malá a tím pádem to do tý hlavy šlo samo. Navíc tam není moc co k chápání. U toho Apophysisu se neustále snažím pochopit, jak se ty věci hejbou a proč a nedaří se mi na to přijít. :( Což je samozřejmě trochu demotivující. Ale tak holt asi půjdu přes tutorialy až možná jednou dojdu k tomu, že metodou pokus-omyl něco vytvořím i sama od sebe. Moje prozatímní pokusy vytvořit něco sama skončily po pár hodinách patlání se a vztekání právě tím, že jsem to smazala a jela podle tutorialu... :D
mně osobně se tohle hrozně líbí, i když už včera večer jsem tam našla spoustu much, takže je dost možný, že až se mi bude chtít, tak to ještě upravím, aby to vypadalo reálněji, ale na první pokus dobrý. :D
Jinak se to doby tvorby týče, tak tohle taky není žádná prdel. Předpokládám, že když už v tom umíš, tak že samotná tvorba není zas tak na dlouho, ale tenhle obrázek ve veliksoti 1500 x 1500 px se mi včera pak renderoval hodinu a půl. Nedej bože, že bych to chtěla mít fakt velký - třeba do kalendáře, nebo na plakát. To bych asi renderovala až do Vánoc. Těch za pět let.
A tvořit něco vlastníma silama je samozřejmě super. Možná proto nemám takový pocit uspokojení, protože tohle není úplně čistě moje práce. Ale snad k tomu jednou taky dojdu... :D
Takže díky za podporu, pokusím se to nevzdávat. Mám totiž tu špatnou vlastnost, že co mi nejde v krátký době líp, toho se pouštím. :D Naštěstí mě stáří obaluje trpělivostí, třeba to dám... :D

3 Blanch | Web | 26. října 2017 v 13:03 | Reagovat

Přesně to mám stejně. Já s tím začínala v prváku na střední, takže se mi to učilo snadno a strašně mi to lezlo do hlavy, bavilo mě všechno objevovat a netrávit u toho tolik času stagnováním :).
Dneska už mi to po té třicítce prostě nejde :D, všechno mi trvá a jsem i víc flegmatická, takže už nemám ani tolik motivaci, dřív měl člověk cíl, že ho ta grafika jednou bude živit a strašně se snažil si to dokázat :D, ale dneska vím, že to moc nemá smysl, takže věci i dřív vzdávám s tím, že je stejně už pozdě :D, ale i tak mě to třeba pořád zajímá a ráda bych to uměla, ale neumím se přemluvit k tomu, abych u toho vydržela,, když už mi to leze do kebule tak těžko.

Mě na tom programu právěže odradil ten čas :), vím, že to trvá tak dlouho a přišlo mi to jako ztráta času, protože nemám íbr počítač a zasekává to jeho chod a během té doby jsem v podstatě nemohla nic udělat.

Držím pěsti. Baví mě se na tvé výtvory koukat ;)

4 Morbid_Curiosity | E-mail | Web | 26. října 2017 v 14:12 | Reagovat

[3]: Teda s tou grafikou jako profesí ses trefila úplně přesně :D Ale bohužel je mi naprotosto jasný, že ačkoliv mě kvůli tomu, že to umím, budou v každé práci využívat, nikdy to nebude hlavní náplň povolání. Každopádně jsem za to snad i ráda. Dělám grafiku, protože mě baví, ale nevím, jestli by mě to bavilo, kdybych to dělat musela... :)

5 Blanch | Web | 26. října 2017 v 17:56 | Reagovat

[4]: No, já to profesně dělala a vlastně pořád dělám, ale zjistila jsem, že když to dělám jako "zaměstnání" na plný úvazek, získávám k tomu nechuť a už to není koníček, takže se tomu pak nerada věnuju ve volném čase a že v tom pracovní se vždy jednalo prostě o věci, co mě nebavily a nezdály se mi hezké.

Takže prostě čas od času stvořím někomu něco, mám kolem sebe lidi, kteří ví, co dělám a občas mé služby využijí. Ale prostě už vím, že to nechci dělat, protože nechci přijít o svůj oblíbený koníček.

Ale taky jsem v podstatě dodneška byla v jakékoliv práci, co nebyla přímo IT, vždycky využívaná pro to, co umím. Skoro každému bývalému zaměstnavateli jsem udělala web :D, nebo reklamu, nebo letáky, nebo upravila portfolia, nebo cokoliv... Divný je, že si to ti lidi z toho životopisu prostě vždycky zapamatují, že to tam mám :D a hned toho zneužijí. Takže to znám, máme to stejně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama