Blog info

MultitalentedARTist

11. června 2018 v 15:30 | Morbid_Curiosity


Když jsem se rozhodla na blog postnout tento oznam, nějak jsem zjistila, že pro takovýto typ sdělení tu vlastně nemám zcela adekvátní rubriku. O.o Nu což, to se nedá svítit, říct vám to prostě musím.

Poslední dobou jsem docela oživila svou aktivitu na DeviantArtu - přirozeně v návaznosti na zvýšenou tvůrčí aktivitu, která mě postihla - a zjistila jsem, že skupiny na DA jsou naprd. Buď je tam sice hodně sledujících a uživatelů, ale skupina jako taková není aktivní, takže nemáte šanci v ní prezentovat své výtvory (neb vám je nemá kdo schválit, případně mají sice autoapprove, ale plné složky), nebo jsou tam hodně úzce zaměřené skupiny, případně skupiny s nároky na profesionální tvůrce. A co pak máme dělat my, co tvoříme všechno, co nás napadne a tím pádem je naše tvorba velmi různorodá a ani v jednom směru se nedá brát vyloženě za profesionální tvorbu?

Rozhodla jsem se vytvořit skupinu s názvem MultitalentedARTist pro všechny vícestraně nadané umělce. Omezila jsem to tedy jen na obrazové umění - tzn. kresby, malby - tradiční i digitální, fotky a různá počítačová grafika, ale i tak je takových lidí na DeviantArtu spousta. Skupina je čertvá a moc aktivních přispěvatelů zatím nemá, ačkoliv se počet členů každým dnem rozrůstá. Aktuálně to funguje na tom, že já aktivně zvu uživatele, na které náhodou narazím na DA a splňují podmínky, aby se stali členy skupiny a většina obrazů ve skupinové galerii je navržená mnou, ale každým dnem stoupá počet žádostí o vložení obrazu do skupiny přímo od samotným tvůrců. :)

Uvidíme, co se z toho ve finále vyvrbí, každopádně bych vás tímto ráda do této skupiny pozvala, pokud také patříte mezi ty nešťastlivce postižené různorodými zájmy v oblasti umění. :)

MultitalentedARTist.deviantart.com


Designy

8. června 2017 v 14:45 | Morbid_Curiosity

Zdravím!

Pořád ještě pracuji na tom, abych na tento blogu přesunula veškerou svou tvorbu. Ano, já vím, pracuji poměrně pomalu, nicméně bohužel na to nemám takovou spoustu času, jakou bych potřebovala a jakou bych chtěla.

Každopádně vzhledem k tomu, že jsem pár měsíců zpátky ucítila záchvěv tvořivého ducha, tak se mi před pár dny (ano... před pár měsíci proběhl záchvěv, před pár dny dokončení designu - není to divné, je to v pořádku :D) podařilo vytvořit design na blog. Úplně nový. Z roku 2017. Ano, čtete správně. A jelikož mám samozřejmě potřebu s tím vyjít co nejdřív ven, ale nechtěla jsem ho sem dávat přede všemi ostatními designy, které jsem sem měla v plánu dát, aby se zbytečně neutopil někde ve spodu rubriky, rozhodla jsem se sem mé staré blogové i webové designy naházet. Nepřesunula jsem sem úplně všechny designy, protože některé z nich jsou vážně děs a bída, nicméně kdybych hodlala být extra kritická, tak sem ve finále nedám nic a to mi přišlo poněkud škoda. Tudíž zde z těch starých blogových designů najdete ty, za které se stydím nejméně. :D

Je možné, že v budoucnu třeba některé ty staré designy předělám do nových, protože je pravda, že jsem na těch hrůznostech zprznila neuvěřitelnou spoustu nádherných obrázků, kterých je na to fakt škoda. Ráda si o sobě myslím, že moje grafické výkony se stále zlepšují, takže si dovolím i tvrdit, že nyní by spousta z těch vzhledů na blogy dopadla úplně jinak. Ale všichni jsme nějak začínali, no. :D Každopádně ráda bych se s některými z použitých obrázků zkusila ještě jednou skamarádit a pokusila se opravit, co jsem napáchala... :D

Ve finále je tohle spíš takové oznámení, že od nynějška už zde každý nově přidaný design bude opravdu nový, protože dost značně pochybuji, že by se mi doma ve starých složkách s grafikou podařilo vyhrabat ještě něco, co by za to námahu s uvedením designu do stahovatelné podoby stálo. Na druhou stranu bych vás zároveň ale jedním dechcem chtěla i uklidnit, protože si nemyslím, že by hrozil nějaký obrovský a nezvldatelný příval designů. Na to se znám moc dobře. :)

Uvítání

18. března 2017 v 22:13 | Morbid_Curiosity

Vítám vás všechny na svém novém blogu!

Někteří z vás už mě možná znají z dob dřívějších až dávných, někteří o mně nemají ani tucha, ale jsem Morbid_Curiosity. V minulosti jsem si ale samozřejmě prošla mnoha přezdívkami, z nichž neznělejší asi bývala adysak. Každopádně teď jsem tady morbidní kuriozita a tento blog je v podstatě jenom odštěpením mého hlavního - nebo minimálně do nynějška hlavního blogu M-Curiosity.blog.cz, na který jsem před několika lety přesídlila, abych sloučila veškeré své zájmy, aktivity a výblitky pod jeden blog. Nicméně to bych nebyla já, abych se po čase zase nerozhodla, že takhle to vlastně nechci a zase to celé nerozkopala. A tak tady tedy kopu...

Účel tohoto rozdělení je trochu hlubší, než že by mě to prostě jen tak napadlo, ale o všem vás případně budu v budoucnu informovat. Aktuálně je současná kontrukce tohoto webu a s tím související rekonstrukce toho druhého webu poměrně náročná sama o sobě. Přesun mé tvorby na tento blog totiž neznamená jenom Ctrl + C a Ctrl + V, ale také kontrolu přesouvaného obsahu co se například u literatura gramatiky týče, u designu je zas potřeba zkontrolovat a nejspíš i překopat systém jejich stahování. Na jednu stranu jsem tím pádem ráda, že té tvorby, kterou bych tu chtěla prezentovat, nakonec vlastně tolik není, protože kdybych sem například měla přesouvat všechny blogové designy, které kdy vzešly z mého Photoshopového snažení, tak bych tu byla do Vánoc za 20 let...

Tento blog bude ve výsledku poměrně jednoduchý, protože se budu snažit zde zveřejňovat málo keců a hodně muziky - teda grafiky a případě i nějaký ten psaný projev, nicméně vzhledem k tomu, že už teď mám poslední dobou denní program delší, než jak dlouho trvá den samotný, tak neočekávejte, že zde budu tvořit jako na běžícím páse.
(Pozn. autora: Pokud byste ovšem měli dojem, že jsem tvůrčí bůh a že bych rozhodně měla svět oblažovat svými hodobožovými výtvory časteji a více, klidně vám pošlu číslo účtu a za určitý měsíční... ehm... příspěvek bych byla ochotná seknout s prací. Tím pádem bych pak měla víc jak 9 hodin na nějaké to tvoření navíc. *mrk* *mrk*)
Každopádně bych ráda opět sem tam něco málo vytvořila - už jenom proto, že si sama nejsem jistá, že bych ještě uměla nějaký ten blogový design vytvořit. :)

Co tady teda najdete?
Primárně grafiku, protože ačkoliv už jsem pár let zase žádný design netvořila, grafiku tvořím pořád, jelikož je to mimo iné součást mé pracovní náplně. Na druhou stranu je to tím pádem většinou grafika veřejností téměř nepoužitelná, ale já tento web chci mimo jiné brát i jako takové své portfolio, tudíž i takové věci tu budu zveřejňovat. Samozřejmě, že o designy bych vás ochudit nemohla, takže i ty zde budou a vynasnažím se vytvářet i nějaké nové.

Dále zde budu zveřejňovat i své literární počiny, ačkoliv ty od určité doby stagnují, takže zde budou spíš ty historické a nedokončené, které mám v plánu dokončit... někdy... Nicméně už asi rok se mi v hlavě rodí nápad na knihu, který získává stále konkrétnější obrysy, takže možná zde přibude i něco nového. Ano, vzhledem k tomu, že se snažím smýšlet zcela reálně, tak úplně nevěřím tomu, že by se z mého nápadu na knihu jednou stala opravdová vytištěná kniha (ačkoliv ta představa mi jakožto vášnivé čtenářce vhání slzy štěstí do očí), tak to v nejlepším případě sončí alespoň i hooodně dlouhé povídky zde na blogu. Uvidíme...

Občas se mi přihodí, že něco vytvořím rukama ve 3D a vzhledem k tomu, že je to doopravdy jen občas, stojí to rozhodně za zveřejnění - ať to dopadne jakkoliv. Zatím toho moc není, protože ve výsledku všechno takové, co vytvořím, nakonec skončí v něčích rukou a než si stihnu uvědomit, že jsem něco vyrobila a měla bych se vá s tím pochlubit, je to pryč. Mám ale doma asi tunu novin a časopis a tak mě tak napadlo, že bych možná mohla zkusit papírový pedig a vytvořit pár košíků a tak... No... jak bych řekla moje oblíbená já, uvidíme. :D

Takže to je asi tak vše k obsahu tohoto nového blogu, který, jak jste mohli sami zjistit, vlastně nebude nijak náročný. Co se naplnění nějakým duchaplným obsahem týče, tak to možná vzhledem k potřebné kontrole tohoto obsahu chvilku potrvá, ale vynasnažím se, aby tu brzo přibylo alespoň tolik, aby veškeré rubriky začaly dávat smysl.
Dál jsem se také rozhodla, že sem nebudu dávat úplně všechno. Co se gafiky týče, tak sem sice hodím i nějaké ty prvotiny, ale jen ty, o kterých si myslím, že na tu dobu a na ty zkušenosti vypadají docela dobře.

Pokud máte nějaké připomínky k orientaci na blogu či jemu plánovanému obsahu, tak se nijak necukejte a klidně mi napište. Přecejen už jsem z té blogové branže trochu vypadla. :)

PS. snažila jsem se tento článek projít a opravit případné chyby a překlepy, ale jelikož jsem to psala já, tak to možná zkrátka ani nevidím. Ráda bych řekla, že to není proto, že bych byla retard, ale protože mám už poněkud unavený notebook, který občas některá písmena nenapíše, ani kdybyste je protlačili skrz klávesnici...

 
 

Reklama