Fractal Art

Fraktál: Grow, crystal

3. prosince 2018 v 10:27 | Morbid_Curiosity


Tentokrát jsem tvořila podle tohoto tutorialu, ale přestože jsem dodržovala návod step by step, tak to úplně nevyšlo podle mých představ. I tak je to ale poměrně zajímavý kousek, takže jsem se rozhodla to publikovat. :)

Fraktál: Heart core

29. listopadu 2018 v 16:02 | Morbid_Curiosity


Začala jsem tvořit pixel artí set vánočních ikonek s tím, že z toho zase udělám sadu. Bohužel mě ale nálada na tvoření pixel artu přešla a místo toho se mi zase chtějí tvořti fraktály. Je to fakt občas těžký, když vás toho baví hodně - hrozí, že nikdy nic nedoděláte. :D

Tuhle zamilovanost jsem tvořila v Apophysis a Photoshopu, protože s těma barvama v Apophysis pořád ještě dost zápasím, ačkoliv to, jak se mi to nakonec podařilo obarvit asi není nic, co by se v tom porgramu zvládnotu normálně nedalo... :D

Fraktál: Owl

22. listopadu 2018 v 17:54 | Morbid_Curiosity


Po delší době zase další fraktál. Ne, vážně nerozumím tom, co se dělám, ale když se to po chvilce začalo tvářit jako sova, problém už pak byl jenom v barvách. Barvy, já a Apophysis si moc nerozumíme, takže jsem to jenom nějak vyrenderovala a barvy finální barvy jsem tomu dala až ve Photoshopu. :)

Fraktál: Flame Core

1. srpna 2018 v 15:53 | Morbid_Curiosity


No... nebudu se tvářit, že bych tomu věnovala bůh ví kolik času, ale faktem je, že se s Apophysis prostě nejspíš nikdy nenaučím, protože tomu prostě nerozumím a úplně nechápu co to dělá, kdy a proč. Takže na zakázku bych tyhle věci určitě dělat nemohla: klient by chtěl kytky, já bych vytvořila auto. A to navíc náhodou.

A vlastně o náhodě tohle moje tvoření fraktálů je. Zkusím různé funkce a něco z toho vyjde. Buď to použitelné je, nebo není.

Fraktál: Mechanical

1. června 2018 v 11:03 | Morbid_Curiosity


Tenhle fraktál už se mi pár (slovy vážně dva :D) dní válí v počítači a úplně jsem nevěděla co s ním. Jestli ho taky požutí jako texturu, nebo se tvářit, že je to umění. Nakonec jsem se rozhodla tvářit se jako umělec. Tvořila jsem si tak náhodně v Apophysis, jak to občas dělávám, a najednou se začalo dít tohle. A přišlo mi to fakt pěkné a zajímavé, tak jsem tvorbu utnula dřív, než jsem to stihla nějak zkonit. :)

Obrázek nahoře je originál, pod perexem najdete ještě jedu barevnou variantu, která se mi fakt líbila, když jsem si s tím obrázkem hrála v Photoshopu. :)

Textures: Nerve Textures

31. května 2018 v 9:26 | Morbid_CuriosityPokoušela jsem se vytvořit nějaký pěkný fraktál v Apophysis a začínalo to vypadat docela zajímavě, nicméně ne tak dobře, abych z toho mohla udělat obraz. Rozhodla jsem se to i tak renderovat a použít jako texturu. Bohužel jsem husa pitomá, takže to není zrovna dvakrát velké, ale co, i tak se to třeba může někomu hodit. Takže pokud pro textury najdete využití, směle do toho :).

V sadě jsou tři stejně textury v různých barvách:
  • originál v oranžových a fialových odstínech
  • přebarvená varianta na fialovo modrou - tady vznikl i nápad na pojmenování Nerve Textures, protože mi to z nějakého důvodu připomnělo film Nerve: Hra o život :)
  • odbarvená varianta, se kterou si můžete vyhrát sami :)

Fraktál: Heart of The Tree

23. května 2018 v 10:16 | Morbid_Curiosity


Po dlouhé době jsem se opět pokusila o nějaký výtvor v Apophysis a tenktorát z toho vzešlo něco poměrně zajímavého a to dokonce bez pomoci nějakého tutorialu. Zjistila jsem ovšem, že zřejmě všechno, co někdy v tomhle prográmku vytvořím, bude "Srdce" něčeho, protože to tam prostě nějak vždycky vyjde. :D Každopádně jsem se rozhodně nepřiblížila k tomu, abych pochopila, jak ta věc funguje. Cíleně se mi v tom asi nikdy nepovede vytvořila třeba květiny nebo něco konkrétního, to už vzdávám. Takže jenom zkouším, klikám a ono to nějak dopadne. :D

Fraktál: Heart of Diamond

30. října 2017 v 14:36 | Morbid_Curiosity


Další pokus o fractal art Aneb Pořád to nevzdávám :D Motiv rozhodně nebyl zamýšlený, ale po nějaké době otáčení, zvětšování, přidávání, ubírání atd. z toho vznikl tvar diamantu. Ten už pak stačilo jenom trochu očesat v Photoshopu a tadá! :)

Fraktál: Bubbles

25. října 2017 v 17:38 | Morbid_Curiosity


Jestli to takhle půjde dál, tak budu muset tady na blogu udělat fraktálům vlastní rubriku. :D

Každopádně tohle je můj třetí pokus vytvořit něco v Apophysis a první bez tutorialu. Je to na tom dost zoufale poznat bohužel a rozhodně s tím nejsem spokojená. Spokojená jsem ale s následným hraním si s obrázkem v Photoshopu, jelikož jsem objevila hodně krásných barevných kombinací, z nichž jsem si nemohla vybrat tu nejlepší a tudíž jsem vybrala 4, které se mi líbí nejvíc. :)

Fraktál: In The Depths

24. října 2017 v 17:28 | Morbid_Curiosity


Včera jsem si tak projížděla DeviantART a narazila jsem na slečnu z Čech, která vládne fraktály. Tenhle typ grafiky mě zaujal už kdysi dávno, nicméně tenkrát jsem stáhla program, viděla jsem, nepochopila jsem, odešla jsem.

Po letech jsem se tedy rozhodla opět tomu dát šanci a včera jsem se pokusila vytvořit první fraktál. Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, jak vlastně ty divné trojúhelníčky fungují a na jakém principu. Po nějaké době patlání se a nechápání jsem se nakonec rozhodla pro tutorial s tím, že si jich prostě pár vyzkouším a ono to snad secvakne samo. Pořád nic nechápu a výsledek není vyloženě reprezentativní. Kdo by se přecejen chtěl kouknout, najdete to na FaceBooku.

Dnes jsem učinila pokus číslo dva a na základě tutorialu od Eli Vokounové vzniklo toto. Opět jsem se moc nepřiblížila k pochopení principu fraktálů, ale alespoň mám hezký obrázek. A to je taky úspěch, jelikož ačkoliv jsem tutorial dodržovala do posledního puntíku, vůbec to nevypadalo tak, jak tutorial sliboval. Naštěstí existuje Photoshop, takže jsem vyřízla ten jeden jediný použitelný růžek a hle! :)

 
 

Reklama