Fractal Art

Fraktál: Heart of Diamond

30. října 2017 v 14:36 | Morbid_Curiosity


Další pokus o fractal art Aneb Pořád to nevzdávám :D Motiv rozhodně nebyl zamýšlený, ale po nějaké době otáčení, zvětšování, přidávání, ubírání atd. z toho vznikl tvar diamantu. Ten už pak stačilo jenom trochu očesat v Photoshopu a tadá! :)

Fraktál: Bubbles

25. října 2017 v 17:38 | Morbid_Curiosity


Jestli to takhle půjde dál, tak budu muset tady na blogu udělat fraktálům vlastní rubriku. :D

Každopádně tohle je můj třetí pokus vytvořit něco v Apophysis a první bez tutorialu. Je to na tom dost zoufale poznat bohužel a rozhodně s tím nejsem spokojená. Spokojená jsem ale s následným hraním si s obrázkem v Photoshopu, jelikož jsem objevila hodně krásných barevných kombinací, z nichž jsem si nemohla vybrat tu nejlepší a tudíž jsem vybrala 4, které se mi líbí nejvíc. :)

Fraktál: In The Depths

24. října 2017 v 17:28 | Morbid_Curiosity


Včera jsem si tak projížděla DeviantART a narazila jsem na slečnu z Čech, která vládne fraktály. Tenhle typ grafiky mě zaujal už kdysi dávno, nicméně tenkrát jsem stáhla program, viděla jsem, nepochopila jsem, odešla jsem.

Po letech jsem se tedy rozhodla opět tomu dát šanci a včera jsem se pokusila vytvořit první fraktál. Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, jak vlastně ty divné trojúhelníčky fungují a na jakém principu. Po nějaké době patlání se a nechápání jsem se nakonec rozhodla pro tutorial s tím, že si jich prostě pár vyzkouším a ono to snad secvakne samo. Pořád nic nechápu a výsledek není vyloženě reprezentativní. Kdo by se přecejen chtěl kouknout, najdete to na FaceBooku.

Dnes jsem učinila pokus číslo dva a na základě tutorialu od Eli Vokounové vzniklo toto. Opět jsem se moc nepřiblížila k pochopení principu fraktálů, ale alespoň mám hezký obrázek. A to je taky úspěch, jelikož ačkoliv jsem tutorial dodržovala do posledního puntíku, vůbec to nevypadalo tak, jak tutorial sliboval. Naštěstí existuje Photoshop, takže jsem vyřízla ten jeden jediný použitelný růžek a hle! :)

 
 

Reklama