Kresby/malby

Traveler

28. června 2019 v 10:50 | Morbid_Curiosity


Tenhle obrázek jsem začala kreslit krátce poté, co jsem dokreslila Rose Eclipse, ale dodělala jsem ho až teprve nedávno. Nějak mám pocit, že ať kreslím cokoliv, tak to vždycky působí tak nějak "nedodělaně"... O.o

Rose Eclipse

12. března 2019 v 11:01 | Morbid_Curiosity


Tak jsem za po dlouhé době vzala do ruky tužku a začala jsem tvořit. Poslední dobou se mi nějak moc chce kreslit, ale většinou to ztroskotá na tom, že vlastně nevím jak. Tak jsem se do toho pustila od lesa a snažím se přimět ruce dělat, co já chci, skrz pravidelné tvary. Možná to lze považvat i za design tetování, kdyby se náhodou našel někdo, kdo by o to stál. :)

Let's float, Georgie

8. července 2018 v 16:01 | Morbid_Curiosity


Dva dny zpátky mě má drahá polovička prakticky donutila podívat se na horror s tím, že je třeba postavit se vým strachům. Já se bojím skoro všeho, takže to je se mnou docela náročné, nicméně horrorům se opravdu obloukem vyhývám, neb nevidím jediný důvod, proč se dobrovolně bát. Na TO jsem se vůbec dívat nechtěla především proto, že se bojím i klaunů - ano, klaunů, ale vzhledem k tomu, že o tom psal King, tak zřejmě nejsem ani první, ani poslední.

A tak jsme se dívali.

Já od té doby nespím a bojím se všeho, co se nezvykle pohne - což je se dvěma kočkama v domácnosti a s otevřeným oknem vlastně všechno a pořád. Rozhodla jsem se vyzkoušet zbavit se strachu kreslením - nakreslit ho, jenže jsem zjistila, že Pennywise prostě zatím ještě nenakreslím, protože mě prostě děsí a mám dojem, že na mě jeho fotka pomrkává, když se zrovna nedívám. Tak jsem nakreslila aspoň Georgieho... :)

Foxes

8. července 2018 v 15:56 | Morbid_Curiosity


Tohle jsou další dvě kresby z minulosti, za které se tolik nestydím. Byl to nějaký listopadový večer, kdy mě přepadla chuť kreslit lišky. Ta menší a roztomilejší byl jen takový pokus, abych si přiblížila zbarvení lišky, ta spící už měla být myšlená vážně... :D

Dreamcatcher

8. července 2018 v 15:53 | Morbid_Curiosity


Před pár dny jsem doma vyhrabala pár starých kreseb, které jsem nikde nijak oficiálně nezveřejnila. Rozhodla jsem se vybrat z nich ty, za které se stydím nejmíň a ty zveřejnit :D

Tohle je tedy první z nich - něco jako lapač snů. Vlastně jsem si na tom hlavně zkoušela nějaké nové gelovky na černém papíre. :)

Red Riding Hood

5. července 2018 v 23:33 | Morbid_Curiosity


Nedávno jsem vzala do ruky blok a tužku a začala jsem kreslit. Už to bylo poněkud zváštní, protože za posledních x let pokud už kreslím, kreslím mandaly a co si budeme nalhávat, to zas takové umění není. Co bylo ale mnohem zvláštnější byl fakt, že jsem začala kreslit člověka - a to dokonce obličej. Ono je to totiž tak. Já vlastně kreslit neumím a už vůbec neumím kreslit lidi, natož pak jejich obličeje. Nicméně potlačila jsem sama sebe a dokreslila jsem to i s tím vědomím, že to prostě není 100%. Nicméně vzhledem k tomu, že si s tužkou zatím moc nerozumím a s pastelkama by to nejspíš bylo ještě mnohem horší, rozhodla jsem se u tradičních způsobů kresby v téhle fázi skončit, obrázek naskenovat a pokračovat v počítači, protože tam kdykoliv cokoliv můžete vzít zpět :D.

Nemám tablet (respektive mám, ale nepoužívám, protože se mi s ním blbě pracuje), takže vybarvit to byl docela porod. Pořád jsem na to koukala a pořád jsem si říkala, že to není ono. Nemělo to v sobě moc lidskosti (pomiňme fakt, že ta ženská nemá očit, potože ty teda tuplem neumím), takže jsem furt někde doplňovala nějaké stíny apod. Nakonec jsem se rozhodla, že už do toho radši nebudu šťourat, nebo to ve finále přeženu a bude to na pytel.

A tohle je tedy výsledek mého několikahodinové snažení. Až na to, že v tom prostě nejsem dobrá (ale žádný učený z nebe nespadl), mě to bavilo a možná si to ještě zopáknu.

Chibi Bachy

23. března 2017 v 14:38 | Morbid_Curiosity


Chibi kresba mého expřítele do jedné soutěže na Hogwarts. :)

 
 

Reklama

Rubriky