Tablet

Tablet: Moonlight Dinner

29. dubna 2020 v 15:19 | Morbid_Curiosity


Další výtvor na sebe kupodivu nenechal zas tak dlouho čekat. Původně jsem měla v plánu kreslit něco trochu jiného... Ale moje drawing skills selhaly, takže jsem z toho nakonec vytvořila obrázek s mým oblíbeným a často opakovaným motivem zajíčka koukajícího nahoru :D

Tablet: Taste of Spring

11. dubna 2020 v 23:31 | Morbid_Curiosity


Ještě jeden včerejší výtvor... Teď, když na to tak koukám, z toho mám trochu pocit, že je to ovlivněné aktuálním děním ohledně koronaviru, protože ačkoliv to má být jarní téma, působí trochu smutně. Nicméně to nebyl zrovna účel... :)

Tablet: Closer

11. dubna 2020 v 12:39 | Morbid_Curiosity


Po pár týdnech korona home officu, kdy si říkám, že bych mohla času využít pro něco kreativního i mimo práci, jsem se včera konečně dokopala k tomu, abych teda něco nakreslila.
Inspirováno nedávným super úplňkem. :)

Tablet: Emily

8. ledna 2020 v 14:04 | Morbid_Curiosity


Tohle je asi to nejlepší, co se mi kdy podařilo vyplodit. A co mi kdy podaří vyplodit...
Jasně, zase to není úplně dokonalý, nicméně doteď vlastně úplně přesně nechápu, jak se tohle stalo. Jak jsem takovýho výsledku docílila, jak to, že to vypadá docela realisticky. Zásadně se nepouštím do realistiky, protože vím, že mi to nejde (ne, že by mi teda to ostatní nějak výrazně šlo) - nemám dostatečnou představivost na světla, stíny apod. Nicméně tohle se mi při vší skromnosti zdá fakt dobrý a jsem na to náležitě pyšná. Vlasy jsem realisticky nedělala schválně, protože mi přišlo škoda to zničit tím, že fakt nebudu schopná namalovat vlasy (ne, fakt nebudu, vlasy jsou peklo). Inspirovala jsem se teda u Laury H. Rubin a udělala jsem je jenom černě a fakt se mi to líbí.

Kresleno podle fotky (až teď jsem zjistila, že je to plakátová fotka k filmu nebo seriálu na Netflixu, ale to fakt nebyl účel) cca 10 hodin.

Tablet: Deermon

4. ledna 2020 v 0:04 | Morbid_Curiosity


První letošní dílko a zároveň poslední výtvor na tabletu, kterej nebyl pracovní.
Stává se vám někdy, že kreslíte, vlastně nevíte co? Jo, tak tohle je můj případ. Začalo to jako holka s parožím a jak jsem to začala vybravovat, stalo se z toho tohle. Pojmenovala jsem to Deermon jako 'deer' a 'demon', protože mi to nakonec připomíná lesního démonka.
Kreslíř ze mě teda asi nikdy nebude, ale je to fajn relax. :)

Tablet: Around The World

6. září 2019 v 12:50 | Morbid_Curiosity


Podařilo se mi po měsících dodělat rozpracovaný obrázek, na kterém jsem si tak nějak testovala Adobe Sketch na iPadu. Vím, že to nedává smysl, ale prostě jsem to nechala volně plynout... :D

Tablet: Art. 0001

4. září 2019 v 18:00 | Morbid_Curiosity


Pokračuju v objevování toho, co iPad PRO a Procreate v něm všechno umí. Došla jsem k závěru, že obojí umí hodně, problém je ve mně, protože já umím málo, respektive skoro neumím. Moje představivost co do světel, stínů atd. je naprosto mizerná. Respektive představivost by i byla, ale nedojde to do ruky. Takže tohle je zatím asi to nejlepší, co ze sebe dokážu dostat... :)

Tablet: Deathly Hallows

28. června 2019 v 11:00 | Morbid_Curiosity


V práci jsem dostala novou hračku, takže objevuju, co to umí a dělá a jak to funguje :)

Tablet: Girl

19. března 2017 v 12:29 | Morbid_Curiosity


To jsem se takhle jednoho dne probudila a řekla jsem si, že už jsem dlouho nevytáhla tablet a něco mi říká, že bude úplně hrozně skvělý nápad nakreslit holčičku s balónkem. Ještě, než se zeptáte, ano, tyhle věci, se mi občas stávají, ale léčit se to nedá, tak s tím musím žít. A pak i vy.

I na toto dílko jsem poměrně hrdá, protože je to první kresba, která vyžadovala o něco větší přesnost v kreslení, vzhledem k mnoha čarám a velice konkrétnímu tvaru postavy. Myslím, že to dopadlo docela dobře. :)

Papírová textura je od Diomy

Tablet: Butterfly

19. března 2017 v 12:17 | Morbid_Curiosity


Teď přichází na řadu velký boom. Moje první úplně vlastní kresba na tabletu. Je to dílo velkolepé a strávila jsem nad ním opravdu spousty a spousty hodin, jelikož jsem se při něm učila nejenom zacházení s tabletem a odhadování, kde se asi tak zrovna pohybuje to pero a jaké bude mít zpoždění :D, ale taky jsem objevovala zákoutí kreslicího programu PainTool SAI.

Doteď mám tenhle obrázek vážně strašně moc ráda, protože to je můj vlastní nápad, nepoužila jsem žádné tutorialy a jediné, co jsem upravovala ve Photoshopu, byla finální barevnost.

 
 

Reklama